VIDEO Liga 1: Meci incredibil între Chindia și Rapid – Cu doi jucători eliminați, târgoviștenii au marcat două goluri și au fost egalați din ofsaid

Chindia Târgovişte și Rapid București au oferit un meci incredibil vineri seara, la Ploiești. Dambovițenii au înscris două goluri deşi aveau doi jucători eliminaţi. dar au fost egalați în minutul 89 (2-2): giuleștenii au înscris dintr-o poziție de ofsaid.

Chindia a marcat prin Neguţ (’53) și Popa (’62), în timp ce Rapid a înscris prin Ilie (’60) și Marzouk (’89, din ofsaid).

În minutul 89, Morais a centrat din afara careului, Săpunaru a deviat cu călcâiul, iar Marzouk, aflat într-o poziție clară de ofsaid, a marcat pentru Rapid.

De la gazde au fost eliminaţi doi jucători: Corbu (’33, cartonaș roșu direct) şi Căpuşă (’45+2, după două cartonaşe galbene).

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Chindia și Rapid.