Despre Centrala Mintia “Bună ziua! Noi cei din Coaliția pentru Națiune protestăm…
Despre Centrala Mintia “Bună ziua! Noi cei din Coaliția pentru Națiune protestăm astăzi ferm împotriva vânzării centralei de la Mintia, o centrală esențială în sistemul energetic național.O centrală care produce nu mai puțin de 5% din necesarul de energie al României. Această vânzare nu este nimic altceva decât ultimul act dintr-unCiteste pe larg