Încă o zi caniculară la Giurgiu…

Încă o zi caniculară la Giurgiu…

Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare cod galben de caniculă pentru joi, 25 iunie 2026, valabilă în intervalul orar 12:00 – 21:00.
Meteorologii avertizează că se vor înregistra temperaturi deosebit de ridicate, iar disconfortul termic va fi accentuat. Indicele temperatură-umezeală va depăși pragul critic de 80 de unități în zonele de câmpie și podiș. Temperaturile maxime vor atinge frecvent valori cuprinse între 35 și 37 de grade Celsius.
Populația este sfătuită să evite expunerea prelungită la soare în orele amiezii și să se hidrateze corespunzător. (Instituția Prefectului Giurgiu)

Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare cod galben de caniculă pentru joi, 25 iunie 2026, valabilă în intervalul


Autorul articolului Autor Reflectorul de Sud
Sursa articol si detinatorul dreptului de autor: https://reflectoruldesud.ro/inca-o-zi-caniculara-la-giurgiu/
Articol preluat automat prin functia rss pusa la dinpozitie de autor la adresa https://reflectoruldesud.ro/feed/
Titlu original Reflectorul de Sud
Data originala articol 25 iunie 2026 12:33

Comentarii

comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.