”Dunărea Giurgiu” a învins marți seară, în deplasare, pe ”Victoria Adunații Copăceni”, într-un nou joc de pregătire, disputat cu doar două săptămâni înainte de reluarea campionatului. Fotbaliştii pregătiţi de Andrei Nemțescu au câştigat în faţa grupării de Liga a IV-a,  din Adunații Copăceni cu un scor categoric 5 – 0și 0-0 la pauză, marcatorii golurilor […]

Articolul ”Dunărea Giurgiu” a învins-o clar, cu 5-0 (0-0), pe ”Victoria Adunații Copăceni”, în deplasare! Florescu a dat 4 goluri! apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Citeste pe larg

În etapa a 19-a a Ligii a IV-a, la fotbal, seria Sud, Dunărea Giurgiu a realizat o victorie la scor în deplasare, 7-0 (2-0),cu Viitorul Vedea. Partida a avut sens unic şi s-a încheiat cu victoria clară a „municipalilor”, golurile învingătorilor fiind înscrise de Florescu minutele 4,63,82, Mitrea min, 31, Bălțat min.68 și 90+2, Nemțescu […]

Originar din Piteşti şi cunoscut în ring sub numele Rocky Floriano, Constantin Florescu era stabilit de peste două decenii în Canada. Vestea morţii fostului sportiv a fost anunţată de către Alexandru Florescu, fratele său şi patronul unui cunoscut restaurant din Piteşti.  ”S-a stins din viaţă campionul meu!!! Dumnezeu să teCiteste pe larg

În primăvara anului trecut ziarele scriau despre Liviu Florin Florescu, pe atunci directorul DSVSA Giurgiu, că este cercetat penal (vezi Gândul din 13.02.2020 ). El era bănuit că, cităm: în calitate de director al unei instituții deconcentrate, în exercitarea atribuțiilor de serviciu, a falsificat 18 documente în baza cărora, maiCiteste pe larg

Managerul Spitalului de Boli Infecţioase şi Tropicale „Victor Babeş“ din Bucureşti, conf. dr. Simin Aysel Florescu, medic primar boli infecţioase, a explicat sâmbătă, 16 octombrie 2021, într-o intervenţie la postul de televiziune Digi24, care sunt pacienţii eligibili pentru tratamentul care de vineri poate fi administrat în spitale din toată ţara,Citeste pe larg