”Dunărea Giurgiu” a învins marți seară, în deplasare, pe ”Victoria Adunații Copăceni”, într-un nou joc de pregătire, disputat cu doar două săptămâni înainte de reluarea campionatului.

Fotbaliştii pregătiţi de Andrei Nemțescu au câştigat în faţa grupării de Liga a IV-a,  din Adunații Copăceni cu un scor categoric 5 – 0și 0-0 la pauză, marcatorii golurilor giurgiuvene fiind Florescu (4 goluri) și Coseru.

Aşa cum ne-au obişnuit în amicalele din această vară, giurgiuvenii au folosit garnituri diferite în cele două reprize.

Băieţii s-au pregătit bine în perioada aceasta şi din fericire am fost feriţi de accidentări grave, acest fiind lucrul cel mai important. Acesta, de astăzi, ar fi în linii mari, lotul cu care vom aborda turul. Ultimul amical îl jucăm sâmbătă ,de la ora 11.00, la Giurgiu cu  ”Viitorul Dragomirești Vale ”, a  declarat  prof. Mirel Eugen Marin, director și manager al Clubului ”Dunărea Giurgiu”, după meciul de la Adunații Copăceni.

Dunărea (prima repriză) : Vasilescu, Arpetin,T. Constantin,  Marin, Blega, Constantinescu, Văduva, Popescu, Dogaru, Slate, Florescu.

Dunărea (repriza a 2- a ): Stanciu, Costache, Calea, Anghel, Rubică, Pasăre, Mizdrescu, Mănăilă, Bălțat, Cazaciuc, Coșeru.

(Costel Spînu)

Articolul ”Dunărea Giurgiu” a învins-o clar, cu 5-0 (0-0), pe ”Victoria Adunații Copăceni”, în deplasare! Florescu a dat 4 goluri! apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

”Dunărea Giurgiu” a învins marți seară, în deplasare, pe ”Victoria Adunații Copăceni”, într-un nou joc de pregătire, disputat cu doar două săptămâni înainte de reluarea campionatului. Fotbaliştii pregătiţi de Andrei Nemțescu au câştigat în faţa grupării de Liga a IV-a,  din Adunații Copăceni cu un scor categoric 5 – 0și 0-0 la pauză, marcatorii golurilor […]