Poliția de Frontieră înregistrează o nouă ”lovitură”: bunuri confiscate, în valoare de peste un milion de lei
Poliția de Frontieră înregistrează o nouă ”lovitură”: bunuri confiscate, în valoare de peste un milion de lei
Un număr de opt cetăţeni turci şi români, cu vârste cuprinse între 19 şi 59 de ani, care călătoreau ca pasageri în diferite mijloace de transport, sunt cercetaţi de poliţişti după ce au încercat să introducă în România, prin PTF Giurgiu, bunuri susceptibile a fi contrafăcute, în valoare totală deCiteste pe larg
Vigilența polițiștilor de frontieră giurgiuveni, pusă la încercare de doi palestinieni
Coloană de tiruri și timpi ridicați de așteptare în punctul de frontieră Giurgiu-Ruse
Poliția de Frontieră, apel către șoferii de camioane: evitați Vama Giurgiu!
Bulgarii protestează sâmbătă și duminică la Ruse, polițiștii de frontieră se așteaptă la aglomerație la trecerea frontierei
Un turc a încercat să intre ilegal în țară, pe la Giurgiu; Poliția de Frontieră l-a întors din drum
1,2 MILIOANE LEI – VALOAREA BUNURILOR CONFISCATE DE POLIȚIȘTII DE FRONTIERĂ ÎN ULTIMA SĂPTĂMÂNĂ
1,5 MILIOANE LEI – VALOAREA BUNURILOR CONFISCATE DE POLIȚIA DE FRONTIERĂ GIURGIU ÎN DOAR O SĂPTĂMÂNĂ
Cetățean egiptean prins de polițiștii de frontieră giurgiuveni, în timp ce încerca să intre, ilegal, în țară, într-un autocamion cu mașini de spălat

Miercuri, 25 octombrie, în jurul orei 20.00, în Punctul de Trecere a Frontierei Giurgiu, s-a prezentat pentru a intra în țară un autocamion condus de un cetățean turc, în vârstă de 47 ani, care transporta mașini de spălat, din Turcia pentru România. La controlul efectuat, polițiștii au descoperit faptul că șnurul asigurator al semiremorcii prezintă […]
Articolul Cetățean egiptean prins de polițiștii de frontieră giurgiuveni, în timp ce încerca să intre, ilegal, în țară, într-un autocamion cu mașini de spălat apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.
UN EGIPTEAN CE ÎNCERCA SĂ INTRE ILEGAL ÎN ȚARĂ, ÎNTORS DIN DRUM DE POLIȚIA DE FRONTIERĂ
Noi echipamente performante de supraveghere au intrat în dotarea Poliției de Frontieră…

Noi echipamente performante de supraveghere, donate de BAT România, au intrat în dotarea Poliției de Frontieră Române. Ieri, la Calafat, reprezentanţii companiei BAT România au donat structurilor Poliţiei de Frontieră echipamente de ultimă generație ce vin în sprijinul întăririi sistemului de supraveghere a frontierei de stat și creșterii capacității operative de intervenție. Facem referire la […]
Articolul Noi echipamente performante de supraveghere au intrat în dotarea Poliției de Frontieră… apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.




