​Emma Răducanu, senzația momentului de la US Open, se duelează pentru un loc în semifinale cu elvețianca Belinda Bencic. Meciul este transmis în direct pe Eurosport și LiveBLOG pe HotNews.ro. Emma Răducanu – Belinda Bencic 4-3, LiveBLOG în sferturi la US Open 4-3 Emma revine de la 0-30 și îșiCiteste pe larg

Aproximativ 950 de persoane vor asista la ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de la Tokyo, programată vineri, de la ora 14:00. Purtătorii de drapel ai României la festivități vor fi canotoarea Simona Radiș şi înotătorul Robert Glinţă. Hotnews transmite în format LiveBlog cele mai importante momente ale festivității deCiteste pe larg

La 7-6 pentru Gabi, o minge care este dată afară de arbitrul de linie este corectată din scaun. Punctul îi este acordat sportivei noastre, iar Petkovic face o adevărată criză de nervi. Decizia rămâne aceeași, în pofida protestelor. Setul îi revine Gabrielei (7-6(6). A fost o manșă intensă, cu multeCiteste pe larg

A început ploaia. Toate meciurile au fost întrerupte: Kerber (campioana din 2018) este condusă cu 5-1 în primul set de Sasnovich. Nici fetele noastre nu stau mai bine, Mitu și Niculescu sunt conduse cu 4-1. A început partida din turul doi al probei de dublu dintre echipele Andreea Mitu/Monica Niculescu​Citeste pe larg