WTA Gdynia: Irina Bara, eliminată în turul doi / A condus cu 4-2 în decisiv, dar adversara a revenit după reluarea partidei

Irina Bara a ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului de categorie „WTA 250” de la Gdynia.

Bara (116 WTA și favorită 10) a fost învinsă de Kristina Kucova (Slovacia/150 WTA), scor 3-6, 7-5, 6-4, după o partidă care a durat, în total, două ore şi 50 de minute.

Meciul a început miercuri şi a fost întrerupt, din cauza întunericului, la scorul de 6-3, 5-7, 4-2, în favoarea româncei.

Joi, Bara nu a reuşit să câştige decât patru puncte, cedând astfel setul decisiv cu 6-4.

Pentru prezența în turul al doilea, Irina va primi 4.000 de dolari şi 30 de puncte WTA. SURSĂ ARTICOL