Miercuri seară, amicalul echipei Dunărea Giurgiu 2020 cu CSM Cetatea Turnu Măgurele s-a încheiat

Dunărea Giurgiu a disputat miercuri seară, pe stadionul „Municipal” din Turnu Măgurele, un meci amical împotriva echipei gazdă CSM Cetatea Turnu Măgurele, formație care evoluează în Liga a 3-a.
Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 0-0. Din păcate, unele greșeli individuale, coroborate cu arbitraj ostil în partea a doua a jocului, au dus la victoria echipei gazdă cu 3-0.
Următorul test pentru Dunărea Giurgiu va avea loc la final de săptamână, tot în deplasare, cu ACS LPS HD Clinceni (Liga a 4-a Ilfov). Meciul este programat sâmbată, 29 iulie, de la ora 10.00, pe Stadionul din Clinceni.
Dunărea (repriza 1-a): O. Stanciu, Arpetin, Anghel, Mitrea, G.Gheorghe, Costache, Mizdrescu, Pasăre, Blaga, Mitran, Florescu.
Dunărea (repriza a 2-a): Vasilescu, Calea, G.Mina, Rubică, Pitulice, Popescu, Constantinescu, Slate, Văduva, Bălțat, Mănăilă, A.Stanciu
Până acum, în amicale, Dunărea Giurgiu a înregistrat următoarele rezultate:
  • 2-1, acasă cu CS Popești Leordeni
  • 2-2, acasă cu Progresul Fundulea
  • 0-3, în deplasare cu CSM Cetatea Turnu Măgurele.
Următoarele meciuri amicale programate pentru echipa giurgiuveană sunt:
  • Sâmbătă, 29 iulie la Clinceni, cu echipa gazdă ACS LPS HD Clinceni (Liga a 4-a Ilfov)
  • Sâmbătă, 5 august, pe Astra cu CSO Plopeni (Liga a 3-a)
  • Sâmbătă, 12 august, pe Astra cu ACS Viitorul Dragomirești Vale (Liga a 4-a, Ilfov)
  • Sâmbătă, 19 august, în deplasare cu Progresul Spartac București (Liga a 3-a)
(Foto – Costel Nicolae)
(Costel Spînu)

Articolul Miercuri seară, amicalul echipei Dunărea Giurgiu 2020 cu CSM Cetatea Turnu Măgurele s-a încheiat apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Dunărea Giurgiu a disputat miercuri seară, pe stadionul „Municipal” din Turnu Măgurele, un meci amical împotriva echipei gazdă CSM Cetatea Turnu Măgurele, formație care evoluează în Liga a 3-a. Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 0-0. Din păcate, unele greșeli individuale, coroborate cu arbitraj ostil în partea a doua a jocului, au dus la victoria […]