Sâmbătă,10 decembrie, echipa de handbal fete,  Dunărea Giurgiu, a primit pe teren propriu pe liderul seriei E, Viitorul Pantelimon, în etapa a 11-a a Campionatul Național de junioare 3. Meciul s-a încheiat la egalitate 23-23, după ce oaspetele au egalat dintr-o aruncare de la 7 metri, la cteva minute după fliuerul final. Ce s-a întîmplat…Cu […]

Articolul Handbal Junioare 3. Dunărea Giurgiu- egalată de Viitorul Pantelimon 23-23 (9:11), în ultimele secunde, cu aportul arbitrilor partidei! apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.

Citeste pe larg

Kylian Mbappe a fost eroul celor de la PSG în victoria obținută sâmbătă în Ligue 1, pe teren propriu, scor 3-1 în fața celor de la Saint-Etienne. Meciul a avut loc în etapa a XXVI-a a campionatului francez de fotbal. Kylian MbappeFoto: Dave Winter / Shutterstock Editorial / Profimedia OaspețiiCiteste pe larg

​Manchester United a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat sâmbătă, în deplasare, cu Aston Villa, în etapa a 22-a din Premier League. Echipa lui Ralf Rangnick a condus cu 2-0, dar formația pregătită de Steven Gerrard a egalat în ultimele minute. Bruno Fernandes a reușit o dublă (‘6, ’67)Citeste pe larg

​Seria meciurilor fără victorie în Liga 1 continuă pentru Dinamo. Formația pregătită de Mircea Rednic a ratat victoria cu Rapid la una dintre ultimele faze: oaspeții au egalat în minutul 90+1, iar partida din Ștefan cel Mare s-a încheiat cu scorul de 1-1. Dinamo a deschis scorul prin Torje (’55),Citeste pe larg