VIDEO LaLiga: FC Barcelona, egalată de Granada în minutul 89 / Dani Alves, pasă de gol

FC Barcelona a obținut doar o remiză pe terenul formației Granada, scor 1-1, în etapa XX-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga.

Luuk De Jong (’57) a deschis scorul pentru catalani (pasa de gol i-a aparținut lui Dani Alves), dar Granada a egalat prin Puertas (’89).

Din minutul 79, echipa pregătită de Xavi Hernandez a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Gavi (a primit al doilea cartonaș galben).

În urma acestui rezultat, FC Barcelona ocupă locul 6 în clasament (32 de puncte), iar Granada se află pe locul 12 (24 de puncte).