Simona Niculescu
”În perioada 1415-1877, deci în 462 de ani, Imperiul Otoman a scos din Muntenia, Moldova şi Transilvania echivalentul a 341 tone de aur. În perioada 1678-1918, deci în 240 de ani, imperiul Habsburgic a scos din Oltenia, Banat, Transilvania şi Bucovina, echivalentul a 876 tone de aur. În perioada 1711-1877,Citeste pe larg


